Neohodnoceno

PULSE 160 malá rekuperační jednotka s regulací

Malá větrací jednotka s rekuperací tepla vhodná pro nové stavby nebo rekonstrukce jako záměna stávajícího podtlakového větrání ventilátory.

Můžeme doručit do:
29.4.2024
EXPEDICE DO 7 DNŮ
Kód: SP304100300
Značka: Soler&Palau
17 700 Kč 14 628,10 Kč bez DPH
Kategorie: Lokální jednotky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg
Skříň

je vyrobena z odolného tvrzeného plastu. Venkovní subtilní sdružená fasádní mřížka je bílé matné barvy. Část jednotky obsahující výměník tepla umožňuje instalaci do zdi o tloušťce 250–500 mm. Vnitřní část jednotky je vybavena designovým čelním krytem s tlumicí izolací a regulační klapkou.

Maximální průtok

43m3/h

Ventilátory

Jednotka je osazena reverzibilním axiálním ventilátorem se stejnosměrným motorem 12 V a je určena pro trvalý provoz.

Motor

Krytí motoru IP22, provozní teplota -20 až +60 °C.

Rekuperace

Regenerační výměník z keramického materiálu. Průměrná tepelná účinnost je až 81,6 % (maximální až 93 %). Pro snadnou údržbu a servis je výměník přístupný po odejmutí vnitřní části jednotky a ventilátorového dílu.

Filtry

Na venkovní straně keramického výměníku a na vnitřní mřížce je umístěn filtr třídy G3 (ISO coarse 45%).

Náhradní filtry:

• AFR-PULSE 160 KIT G3

Regulace

Ovladač PULSE CONTROL PRO s integrovaným senzorem vlhkosti je součástí dodávky jednotky. Jedním ovladačem lze ovládat až 6 jednotek PULSE 160. Ovladačem lze přepínat 4 otáčky ventilátoru nebo nastavit následující provozní režimy:

  • Eco – provoz v páru, kdy jednotky přepínají směr proudění po 50–70 sekundách v závislosti na otáčkách ventilátoru, rekuperace je zajištěna
  • Full-blast – provoz pouze jedním směrem proudění, umožňuje důkladné vyvětrání místnosti, rekuperace není možná
  • Automatický režim – otáčky ventilátoru jsou nastavovány automaticky čidlem vlhkosti, tato regulace zajišťuje optimální kvalitu vzduchu v místnosti
  • Režim spánku – jednotka na 1 hodinu přestane pracovat, aby osoby v místnosti mohli usnout, po této době bude systém pokračovat v dříve aktivovaném režimu
Montáž

Jednotku je možné instalovat pouze v horizontální ose tělesa výměníku se sklonem min. 1 % k venkovní straně stěny. Dlouhý připojovací nástavec (500 mm), který obsahuje keramický tepelný výměník, ventilátor a filtry, je možné přizpůsobit dle tloušťky stěny. Unikátní konstrukce jednotky zajišťuje snadnou údržbu i čištění. Jednotku PULSE 160 je vhodné využít při výměně stávajícího ventilátoru bez náročných instalačních příprav.

Příslušenství

• PULSE 160-T500 – mont. potrubí 500 mm
• PULSE 160-T700 – mont. potrubí 700 mm
• PULSE 160-W – skrytý fasádní prvek (bílý)
• PULSE 160-WA – skrytý fasádní prvek (antracitový)

Informace

Jednotka je vhodná pro nové stavby nebo rekonstrukce jako záměna stávajícího podtlakového větrání ventilátory. Díky střídavému provozu a akumulaci energie z odpadního vzduchu v těle keramického výměníku nedochází k nadměrným tepelným ztrátám způsobených přívodem čerstvého chladného vzduchu. Jednotku je možné doplnit o prvky pro montáž do okenního ostění.

Upozornění

Větrací jednotka PULSE 160 je ideálním řešením pro náhradu nefunkčních, dříve instalovaných ventilátorů s průměrem 160 mm ve stávajících instalacích (bez potřeby dodatečných stavebních úprav, elektroinstalace a zajištění odvodu kondenzátu).

Rekuperační jednotka PULSE 160 je součástí programu Nová zelená úsporám pod kódem SVT31575.

Montážní návod

Zpět do obchodu