Neohodnoceno

RESPIRO 150 PRO malá rekuperační jednotka

Malá větrací jednotka s rekuperací tepla vhodná pro nové stavby nebo rekonstrukce jako záměna stávajícího podtlakového větrání ventilátory.

Můžeme doručit do:
21.6.2024
EXPEDICE DO 7 DNŮ
Kód: BR360100010
Značka: Soler&Palau
15 604 Kč –10 % 13 989 Kč 11 561,16 Kč bez DPH
Kategorie: Lokální jednotky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg
respiro pro hlavni 49079 1660653503 preview exact 0 800x800
15 604 Kč –10 %
Skříň

je vyrobena z odolného tvrzeného plastu. Jednotka umožňuje instalaci do zdi o tloušťce 250 až 500 mm. Vnitřní část jednotky je vybavena designovým čelním krytem, na čelním krytu jsou umístěny indikátory pro potvrzení příjmu povelů a upozornění na nutnost výměny filtrů. Součástí jednotky je čidlo relativní vlhkosti a čidlo intenzity osvětlení.

Maximální výkon

60m3/h

Ventilátory

Jednotka je osazena reverzibilním axiálním ventilátorem se stejnosměrným motorem a je určena pro trvalý provoz.

Motor

Krytí motoru IPX4, kuličková ložiska na dobu životnosti. Provozní teplota -30 až +50 °C.

Rekuperace

Regenerační výměník z keramického materiálu s maximální tepelnou účinností 93 %. Pro snadnou údržbu a servis je výměník přístupný po odejmutí vnitřní části jednotky a ventilátorového dílu.

Filtry

Na obou stranách výměníku je umístěn filtr třídy G3 (ISO coarse 45 %).

Regulace

V automatickém provozním režimu jednotka každých 70 s přepíná mezi odvodem a přívodem vzduchu z/do místnosti. Jednotka je dodávána včetně dálkového ovladače. Jedním ovladačem lze ovládat až 16 jednotek RESPIRO 150 PRO. Ovladačem lze nastavit následující provozní režimy:

  • Automatický režim – otáčky ventilátoru jsou nastavovány automaticky čidly vlhkosti a intenzity osvětlení (snížený provoz v nočních hodinách), což zajišťuje optimální kvalitu vzduchu v místnosti
  • Manuální režim – ruční nastavení intenzity provozu - 3 rychlosti, senzory vyřazeny
  • Pohotovostní režim – jednotka se zapne pouze v případě překročení nastavené úrovně vlhkosti

Ovladač také umožňuje krátkodobý chod na maximální otáčky pro rychlé provětrání místnosti (funkce BOOST) a speciální tichý režim pro chod v nočních hodinách.

Montáž

Jednotku je možné instalovat pouze v horizontální ose tělesa výměníku se sklonem 1-2 % k venkovní straně stěny. Dlouhý připojovací nástavec (500 mm), který obsahuje keramický tepelný výměník, ventilátor a filtry, je možné přizpůsobit dle tloušťky stěny. Unikátní konstrukce jednotky zajišťuje snadnou údržbu i čištění. Jednotku RESPIRO 150 PRO je vhodné využít při výměně stávajícího ventilátoru bez nutnosti náročných instalačních příprav.

Informace

Jednotka je vhodná pro nové stavby nebo rekonstrukce jako záměna stávajícího podtlakového větrání ventilátory. Díky střídavému provozu a akumulaci energie z odpadního vzduchu v těle keramického výměníku nedochází k nadměrným tepelným ztrátám způsobených přívodem čerstvého chladného vzduchu.

Upozornění

Větrací jednotka RESPIRO 150 PRO je ideálním řešením pro náhradu nefunkčních, dříve instalovaných ventilátorů s průměrem 160 mm ve stávajících instalacích (bez potřeby komplikovaných stavebních úprav, elektroinstalace a zajištění odvodu kondenzátu).

Popis produktu

Zpět do obchodu